Kdo jsme?
HM motorsport je amatérský závodní tým, který závodí na vozech Fiat 126p. Tato auta nejsou pouze našim závodním náčiním, ale i životním stylem.

Vznik týmu a první závodnické krůčky:
Neoficiální vznik týmu HM motorsport se datuje k přelomu roku 2009/2010 kdy zakladatel týmu Pavel Marčák pracoval na svém prvním "závodním" Fiatu 126p. Ty uvozovky proto, že tento vůz měl sportovní ambice vojína Jasánka a díky neznalosti byla většina úprav spíše brzdou než prvkem který by vůz zrychlil. Všechno zlé je na něco dobré a tak když Pavel Marčák na třetím závodě v Šebetově (po vyslovení věty "ten retardér musí jít projet na plnej") totálně zdemoloval svůj vůz začalo vše nabírat lepší směr.
Sezóna 2010 byla v polovině a protože se nám nechtělo na závody jen koukat přišla na řadu rychlá úprava vozu Jakuba Hrdličky v podobě montáže bezpečnostního rámu, sportovních sedaček a pásů. S tímto vozem se odjezdil zbytek sezóny a to ve společnosti dalšího jezdce Tibora Landla, který nás kontaktoval a doslova nám otevřel oči a my objevovali možnosti úprav Fiatu 126p.

Sezóna druhá, zrychlujeme:
Přes zimu začal Pavel Marčák stavět úplně nový závodní vůz a že byly rady a informace od Tibora k dobru jasně ukázal první závod sezóny 2011 na kterém byl nový vůz i se seriovým motorem o 8 vteřin rychlejší než vůz z předchozí sezóny. Na druhý závod už nám Tibor nachystal nový upravený motor a teprve teď to začínalo nabírat to pravé závodní tempo. V průběhu sezóny se k nám přidal nový člen a tím je Honza Kopecký. Člověk který všechno sežene, zařídí, vyřídí, překecá, ukecá, odveze, přiveze... prostě nepostradatelná holka pro všechno.

Do třetice všeho dobrého:
V sezóně 2012 se nám podařilo na většině závodů startovat v počtu tří vozů a náš tým obsadil v celkovém hodnocení Maverick rescue euro cupu první tři místa ve třídě E1-1150.

Sezóńa čtvrtá:
Jaká bude sezóna 2013? Již dnes máme plány na dlouhé zimní večery a budeme se snažit naše vozy opět posunout výše. Zároveň doufáme, že naše auta oslovila pár jedinců kteří mají chuť začít závodit a třeba si jako závodní náčiní zvolí právě Fiaty 126p a na jaře se sejdeme na startu.